Skip Navigation LinksAnasayfa > Agir Ticari Araç Yağı
Ürün Bülteni Kütüphanesi
ExxonMobil, Esso, Exxon ve Mobil ürünlerinin bilgi bültenlerini arayabilir, görüntüleyebilir, yazıcıda basabilir ve bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Ürün Bülteni için tıklayın >
Mobil yağları tavsiye rehberi
Aracınıza en uygun Mobil Yağını bulmak için kullanımı kolay Yağ Tavsiye Rehberimizden faydalanabilirsiniz >>
Haberler
En Çok Tıklanan Bağlantılar
Mobil 1 Lansman Filmi
Mobil 1 web sitesi
Motor sporlarında Mobil 1
Aracim icin En Dogru Yag?
Hızlı Erişim Linkleri

Mobil Agir Hizmet Ticari Motor Yaglari


ExxonMobil, ağır hizmet ticari araç yağlarında 80 yılı aşkın uzmanlık sahibidir. Mobil Delvac™, günümüzün Orijinal Ekipman Üreticileri (OEM) ve ticari araç profesyonellerinin ihtiyaçlarını karşılamakla kalmayıp çoğu durumda aşmakta, fabrika ilk dolumu ve servis dolumu için dünyanın önde gelen ve en büyük ağır hizmet kamyon motoru üreticileri tarafından tercih edilmektedir. Çalışma şartlarınız ne olursa olsun, aracınızın ihtiyacını karşılayacak bir Mobil Delvac ürünü mutlaka bulacaksınız.

Kavi ağır, orta ve hafif ticari araçlarda kullanıma uygun Mobil Delvac kamyon motor yağı serilerinin dağıtım ve satışını üstlenmektedir. Müşterilerimize motor ömrünü uzatmaya yardımcı olan ve uzun servis aralıkları sağlayan sentetik ve mineral bazlı yağlar tedarik etmekteyiz.

Motor yağlarının yanı sıra büyük veya küçük tüm filolardaki kamyon ve hafif ticari araçlara yönelik diğer Mobil yağlama ürünleri de stoklarımızda bulunmaktadır. Bunlar ürün tipine göre API, ACEA, ZF, MAN, Scania, Mercedes Benz, Volvo, Renault, Iveco ve DAF gibi önemli şartnameleri karşılayan nitelikte ürünlerdir. Son tarihli şartnameler için ExxonMobil Ürün Bilgi Formu arşivini ziyaret edebilirsiniz.


 • Şanzıman, aks ve son dişli için özel geliştirilmiş Mobil arka aks yağları
 • Düz ve otomatik şanzımanlar için sentetik ürünleri de içeren Mobil yağları
 • Hidrolik direksiyonlar için Mobil ATF yağları
 • Şanzıman ve hidrolik aksam için Mobil traktör yağları
 • Kamyon ve kamyonetler için Mobil dişli yağları
 • Tarım araçları için Mobil STOU yağları
 • Oksidasyona ve rutubetlenmeye karşı direnç sağlayan birinci sınıf Mobil gresler

Sahip olduğunuz kamyon, traktör, otobüs veya kamyonet markasına uygun ticari araç motor yağları hakkında ayrıntılı bilgi için aşağıdaki sayfaları ziyaret edebilirsiniz:

Man Kamyon Yagı ve Otobus Yagı


MAN kamyon yağı ve MAN otobüs yağı MAN kamyon, ağır yük taşıtı ve diğer ticari araçlarında formülleri MAN şartnamelerine göre hazırlanmış yüksek performanslı Mobil Delvac™ sentetik yağlar kullanmanızın aracınıza yararları büyüktür. MAN kamyon ve traktörleri için güvenebileceğiniz çok çeşitli Mobil Delvac yağ seçenekleri bulunmaktadır.


MAN Kamyonlar İçin Tipik Motor Yağı Şartnameleri/Onayları


MAN ticari aracınız için MAN M 3477 veya MAN M 3277 onayı bulunan bir yağ arıyorsanız, hangi MobilTM yağının aracınıza uygun olduğunu bulmak için Hangi Yağ? uygulamasını kullanabilirsiniz. Mobil ürünlerinin en son ürün onay ve şartnameleri için Urun Bilgi Formu 'nu inceleyiniz.

Mobil Delvac 1™ kullanarak nasıl tasarruf ederim?

Mobil Delvac 1 gibi tam sentetik yağlar MAN motorlarda geleneksel mineral yağlara göre daha kolay devridaim yaparak motorun daha randımanlı çalışmasını sağlar. Mobil Delvac 1 daha hızlı çalışmaya başlayarak motorunuzun azami çalışma randımanına daha çabuk yükselmesini de mümkün kılar. Bu iki özellik hafif veya ağır hizmet araç filoları genelinde potansiyel yakıt tasarrufu ve akaryakıt masraflarında azalma sağlayabilir.

Mobil Delvac, aracımın Euro IV veya Euro V MAN motorunu nasıl destekliyor? Emisyon sistemi korumalı Mobil Delvac 1 LE 5W-30 ve Mobil Delvac XHP LE 10W-40 yağlarında bulunan son teknoloji ürünü katkı maddeleri, MAN Dizel Partikül Filtresi (DPF) gibi emisyon azaltma sistemlerinin ömrünü uzatmaya ve randımanını yüksek tutmaya yardımcı olmaktadır. Euro IV ve Euro V emisyon standartlarını karşılamak üzere geliştirilmiş olan DPF'nin randımanını yüksek tutan ürünler, 2014/2015 yıllarında yürürlüğe girecek Euro VI emisyon sınırlamalarına da uygundur.

MAN ticari aracım için doğru yağı nasıl bulurum?

Kamyon veya hafif ticari aracınızda doğru yağın kullanılması, MAN'ın şartnamelerine uyum açısından çok önemlidir. Düzenli bakımlar sırasında doğru Mobil Delvac ürününü aracınızın servis kılavuzunda yazdığı şekilde kullanmak, MAN'ın fabrika garantisini de bozmayacaktır.

 • Mobil Delvac 1™ LE 5W-30
 • Mobil Delvac 1™ SHC 5W-40
 • Mobil Delvac™ XHP LE 10W-40
 • Mobil Delvac™ XHP Extra 10W-40

Mercedes-Benz kamyon ve minibüs yağları


Mercedes-Benz kamyon, ağır yük taşıtı ve hafif ticari araçlarda formülleri Mercedes-Benz şartnamelerine göre hazırlanmış yüksek performanslı Mobil Delvac™ sentetik yağlar kullanmanızın aracınıza yararları büyüktür. Actros, Atego, Sprinter ve diğer modeller için güvenebileceğiniz çok çeşitli Mobil Delvac yağ seçenekleri bulunmaktadır.


Mercedes-Benz Kamyonlar İçin Tipik Motor Yağı Şartnameleri/Onayları

Mercedes-Benz ticari aracınız için Mercedes MB-Approval 228.51 veya Mercedes MB-Approval 228.5 onayları bulunan bir yağ arıyorsanız Mobil™ yağlarından hangisinin aracınıza uygun olduğunu bulmak için Hangi Yağ? uygulamasını kullanabilirsiniz.


Mercedes-Benz kamyonlar için Mobil Delvac motor yağları*


 • Mobil Delvac 1™ LE 5W-30
 • Mobil Delvac 1™ SHC 5W-40
 • Mobil Delvac™ XHP LE 10W-40
 • Mobil Delvac™ XHP Extra 10W-40

Mobil Delvac 1™ kullanarak nasıl tasarruf ederim?


Mobil Delvac 1 gibi tam sentetik yağlar Mercedes-Benz motorlarda geleneksel mineral yağlara göre daha kolay devridaim yaparak motorun daha randımanlı çalışmasını sağlar. Mobil Delvac 1 daha hızlı çalışmaya başlayarak motorunuzun azami çalışma randımanına daha çabuk yükselmesini de mümkün kılar. Bu iki özellik hafif veya ağır hizmet araç filoları genelinde potansiyel yakıt tasarrufu ve akaryakıt masraflarında azalma sağlayabilir.

Mobil Delvac, aracımın Euro IV veya Euro V Mercedes-Benz motorunu nasıl destekliyor?


Emisyon sistemi korumalı Mobil Delvac 1 LE 5W-30 ve Mobil Delvac XHP LE 10W-40 yağlarında bulunan son teknoloji ürünü katkı maddeleri, Mercedes-Benz Dizel Partikül Filtresi (DPF) gibi emisyon azaltma sistemlerinin ömrünü uzatmaya ve randımanını yüksek tutmaya yardımcı olmaktadır. Euro IV ve Euro V emisyon standartlarını karşılamak üzere geliştirilmiş olan DPF'nin randımanını yüksek tutan ürünler, 2014/2015 yıllarında yürürlüğe girecek Euro VI emisyon sınırlamalarına da uygundur.

Mercedes-Benz ticari aracım için doğru yağı nasıl bulurum?


Kamyon veya hafif ticari aracınızda doğru yağın kullanılması, Mercedes-Benz'in şartnamelerine uyum açısından çok önemlidir. Düzenli bakımlar sırasında doğru Mobil Delvac ürününü aracınızın servis kılavuzunda yazdığı şekilde kullanmak, Mercedes-Benz’in fabrika garantisini de bozmayacaktır. Hangi Yağ? uygulamasında aracınızın marka ve modeline göre arama yaparak Mobil yağ tavsiyesi alabilirsiniz.

Scania kamyon ve Scania otobüs yağı


Scania kamyon, ağır yük taşıtı, otobüs ve diğer ticari araçlarda formülleri Scania LDF, LDF-2, LDF-3 ve Scania Low Ash (Düşük Kül) şartnamelerine göre hazırlanmış yüksek performanslı Mobil Delvac™ sentetik yağlar kullanmanızın aracınıza yararları büyüktür. Scania R serisi veya Scania P serisi kamyonlar, Scania Irizar i4 otobüsler için güvenebileceğiniz çok çeşitli Mobil Delvac yağ seçenekleri bulunmaktadır.

Scania Kamyonlar İçin Tipik Motor Yağı Şartnameleri/Onayları


Scania ticari aracınız için Scania LDF, Scania LDF2, Scania LDF3 veya Scania Low Ash (Düşük Kül) onayları bulunan bir yağ arıyorsanız hangi Mobil yağının aracınıza uygun olduğunu bulmak için Hangi Yağ? uygulamasında aracınızın marka ve modeline göre arama yaparak Mobil yağ tavsiyesi alabilirsiniz.

Scania kamyonlar için Mobil Delvac motor yağları*


 • Mobil Delvac 1™ SHC 5W-40
 • Mobil Delvac™ XHP LE 10W-40
 • Mobil Delvac™ XHP Extra 10W-40

Mobil Delvac, aracımın Euro IV veya Euro V Scania motorunu nasıl destekliyor?


Emisyon sistemi korumalı Mobil Delvac 1 LE 5W-30 ve Mobil Delvac XHP LE 10W-40 yağlarında bulunan son teknoloji ürünü katkı maddeleri, Scania Dizel Partikül Filtresi (DPF) gibi emisyon azaltma sistemlerinin ömrünü uzatmaya ve randımanını yüksek tutmaya yardımcı olmaktadır. Euro IV ve Euro V emisyon standartlarını karşılamak üzere geliştirilmiş olan DPF'nin randımanını yüksek tutan ürünler, 2014/2015 yıllarında yürürlüğe girecek Euro VI emisyon sınırlamalarına da uygundur.

Scania ticari aracım için doğru yağı nasıl bulurum?


Kamyon veya hafif ticari aracınızda doğru yağın kullanılması, Scania'nın şartnamelerine uyum açısından çok önemlidir. Düzenli bakımlar sırasında doğru Mobil Delvac ürününü aracınızın servis kılavuzunda yazdığı şekilde kullanmak, Scania fabrika garantisini de bozmayacaktır hangi Mobil yağının aracınıza uygun olduğunu bulmak için Hangi Yağ? uygulamasında aracınızın marka ve modeline göre arama yaparak Mobil yağ tavsiyesi alabilirsiniz.

Volvo kamyon ve Volvo otobüs yağı


Volvo kamyon, ağır yük taşıtı, otobüs ve hafif ticari araçlarda yüksek performanslı Mobil Delvac™ sentetik yağlar kullanmanızın aracınıza yararları büyüktür. Volvo FH 12 kamyon, B7R otobüs veya Volvo EW180C ekskavatör ve diğer araçlar için güvenebileceğiniz çok çeşitli Mobil Delvac yağ seçenekleri bulunmaktadır.

Volvo Kamyonlar İçin Tipik Motor Yağı Şartnameleri/Onayları

Volvo ticari aracınıza Volvo VDS-4, Volvo VDS-3 ve Volvo VDS-2 onayları bulunan bir yağ arıyorsanız hangi Mobil yağının aracınıza uygun olduğunu bulmak için Hangi Yağ? uygulamasını kullanabilirsiniz.

Volvo kamyonlar için Mobil Delvac motor yağları*


 • Mobil Delvac 1™ LE 5W-30
 • Mobil Delvac 1™ LE 5W-40
 • Mobil Delvac™ XHP LE 10W-40
 • Mobil Delvac™ XHP Extra 10W-40

Mobil Delvac 1™ kullanarak nasıl tasarruf ederim?


Mobil Delvac 1 LE 5W-30 gibi tam sentetik yağlar Volvo motorlarda geleneksel mineral yağlara göre daha kolay devridaim yaparak motorun daha randımanlı çalışmasını sağlar. Mobil Delvac 1 daha hızlı çalışmaya başlayarak motorunuzun azami çalışma randımanına daha çabuk yükselmesini de mümkün kılar. Bu iki özellik hafif veya ağır hizmet araç filoları genelinde potansiyel yakıt tasarrufu ve akaryakıt masraflarında azalma sağlayabilir.


Mobil Delvac, aracımın Euro IV veya Euro V Volvo motorunu nasıl destekliyor?


Emisyon sistemi korumalı Mobil Delvac 1 LE 5W-30 yağlarında bulunan son teknoloji ürünü katkı maddeleri, Volvo Dizel Partikül Filtresi (DPF) gibi emisyon azaltma sistemlerinin ömrünü uzatmaya ve randımanını yüksek tutmaya yardımcı olmaktadır. Euro IV ve Euro V emisyon standartlarını karşılamak üzere geliştirilmiş olan DPF'nin randımanını yüksek tutan ürünler, 2014/2015 yıllarında yürürlüğe girecek Euro VI emisyon sınırlamalarına da uygundur.

Volvo ticari aracım için doğru yağı nasıl bulurum?


Kamyon veya hafif ticari aracınızda doğru yağın kullanılması, Volvo'nun şartnamelerine uyum açısından çok önemlidir. Düzenli bakımlar sırasında doğru Mobil Delvac ürününü aracınızın servis kılavuzunda yazdığı şekilde kullanmak, Volvo fabrika garantisini de bozmayacaktır.Hangi Mobil yağının aracınıza uygun olduğunu bulmak için Hangi Yağ? uygulamasını kullanabilirsiniz..

Uygulamalar hakkında daha fazla bilgi için Mobil ticari araç yağları ürün seçim aracını kullanabilirsiniz.

Ürün Güvenlik Bilgi Formları
Ürün Bültenleri
Copyright © 2011 kavilube.com.tr
Kavigroup IT Department